Proces produkcji palet drewnianych

Strona główna » Proces produkcji palet drewnianych

Podczas produkcji palet drewnianych i innych naszych wyrobów kładziemy nacisk na najwyższą jakość surowca oraz dokładność i efektywność całego procesu. Poznaj przebieg wytwarzania oferowanych przez nas palet i nadstawek drewnianych na palety.

Wszystko zaczyna się od przygotowania drewna. Musi ono zostać dokładnie posortowane pod względem jakości i rozmiaru. Po sortowaniu drewno jest przycinane na odpowiedni rozmiar. Następny krok to przecieranie, dokonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń i pozwalające na uzyskanie właściwego kształtu desek, z których zmontujemy palety i nadstawki, poparte niezbędnymi certyfikatami jakości.

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków można przystąpić do zbijania palet i nadstawek, wykorzystując do tego gwoździe i inne elementy łączne. Na tym etapie ogromne znaczenie ma precyzja, chcemy przecież, żeby nasze palety drewniane spełniły swoją rolę nawet w najtrudniejszych warunkach. Zbite palety przechodzą obróbkę termiczną. Ich wilgotność nie powinna przekraczać dwudziestu procent, dlatego korzystamy z suszarni, w których komputer kontroluje panujące warunki.

Odpowiednio wysuszone palety i nadstawki testujemy pod względem jakości. Testowanie obejmuje takie aspekty jak wytrzymałość oraz stabilność. Nasze produkty przechodzą niezbędne próby jakości do uzyskania certyfikatów takich jak EPAL czy IPPC. Produkty, które nie spełniają wymaganych standardów, nie mogą trafić do naszych klientów. Po przetestowaniu ich jakości palety i nadstawki są gotowe do tego, aby przetransportować je do odbiorców. Dzięki nowoczesnej flocie odpowiednio wyposażonych ciężarówek możemy dowieźć je bezpiecznie i szybko do klientów nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.