Proces produkcji palet drewnianych

Strona główna » Proces produkcji palet drewnianych

Podczas produkcji palet drewnianych i innych naszych wyrobów kładziemy nacisk na najwyższą jakość surowca oraz dokładność i efektywność całego procesu. Poznaj przebieg wytwarzania oferowanych przez nas palet i nadstawek.

Wszystko zaczyna się od przygotowania drewna. Musi ono zostać dokładnie posortowane pod względem jakości i rozmiaru. Po sortowaniu drewno jest przycinane na odpowiedni rozmiar. Następny krok to frezowanie, dokonywane za pomocą specjalistycznych urządzeń i pozwalające na uzyskanie właściwego kształtu desek, z których zmontujemy palety i nadstawki.

Po wykonaniu wszystkich powyższych kroków można przystąpić do zbijania palet i nadstawek, wykorzystując do tego gwoździe. Na tym etapie ogromne znaczenie ma precyzja, chcemy przecież, żeby nasze palety drewniane [https://scandpol.com/oferta/palety/] spełniły swoją rolę nawet w najtrudniejszych warunkach.

Zbite palety musimy wysuszyć. Ich wilgotność nie powinna przekraczać dwudziestu procent, dlatego korzystamy z suszarni, w których kontroluje się panujące warunki. Odpowiednio wysuszone palety i nadstawki testujemy pod względem jakości. Testowanie obejmuje takie aspekty jak wytrzymałość oraz stabilność. Produkty, które nie spełniają wymaganych standardów, nie mogą trafić do naszych klientów.

Po przetestowaniu ich jakości palety i nadstawki są gotowe do tego, aby przetransportować je do odbiorców. Dzięki nowoczesnej flocie odpowiednio wyposażonych ciężarówek możemy dowieźć je bezpiecznie i szybko do klientów nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie.