W czym tkwi sekret popularności europalet?

Niełatwo byłoby sobie wyobrazić współczesną logistykę bez europalet, które znaleźć możemy w każdym magazynie. Niezależnie od tego, czy składowane są w nim materiały budowlane, sprzęt elektroniczny czy produkty spożywcze. Popularność tych ustandaryzowanych konstrukcji wynika z szeregu ich zalet, którym przyjrzymy się w tym wpisie.

O pierwszym atucie, jakim jest wszechstronność europalet, już właściwie wspomnieliśmy. Używa się ich do magazynowania i transportowania towarów różnego typu, bo sprawdzić się mogą niemal w każdej branży.

Napisać trzeba również o wytrzymałości i trwałości takich palet. Standardowa paleta drewniana EPAL o wymiarach 1200×800 mm przystosowana jest do obciążenia sięgającego 2000 kg. A nawet gdy dojdzie do jakiegoś uszkodzenia, np. w transporcie, paletę można łatwo naprawić, wymieniając tylko wadliwy element.

Europalety są też przyjazne środowisku. W końcu produkuje się je z drewna, czyli materiału nadającego się do recyklingu i w pełni biodegradowalnego. Ważne tylko, aby drewno na palety pozyskiwano zgodnie z poszanowaniem dla przyrody, co potwierdzić mogą stosowne certyfikaty.

Kluczowy atut palet EPAL

Gdybyśmy mieli wskazać tylko na jedną cechę, decydującą o tym, że europalety są dziś tak popularne, to byłaby to zgodność z międzynarodowymi wymaganiami logistycznymi. Wszystkie euro palety muszą spełniać określone standardy, dotyczące konstrukcji, wymiarów, maksymalnego obciążenia itd.

Dzięki temu można mieć pewność, że każdą europaletę bezpiecznie podniesiemy za pomocą wózka widłowego, zmieścimy w kontenerze i na wyznaczonych przestrzeniach magazynowych. Trudno przecenić, jak bardzo ułatwia to wszystkie procesy logistyczne. I co za tym idzie – jak bardzo obniża ich koszty.

SCANDPOL - O PALETACH WIEMY WSZYSTKO

Ostatnie posty

Jakie palety najczęściej widuje się w magazynach i centrach logistycznych?

Palety to niezbędne narzędzie w magazynach i centrach logistycznych, które pozwalają na składowanie produktów oraz ich szybki i efektywny transport. Na ryku znaleźć można wiele różnych rodzajów palet, ...

Tytuł Made in Poland 2023

Scandpol z tytułem Made in Poland 2023! ...

IV Kongres Made in Poland

Z przyjemnością informujemy, że Polska Agencja Przedsiębiorczości zaprosiła Nas do udziału w IV Kongresie Made in Poland - międzynarodowym wydarzeniu dla rozwoju polskiej gospodarki. ...

W czym tkwi sekret popularności europalet?

Niełatwo byłoby sobie wyobrazić współczesną logistykę bez europalet, które znaleźć możemy w każdym magazynie. Niezależnie od tego, czy składowane są w nim materiały budowlane, sprzęt elektroniczny czy ...

Scandpol na portalu Forbes

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem na temat naszej firmy na portalu Forbes. ...

Scandpol sponsorem Wybrzeża Gdańsk

Z dumą informujemy, że zostaliśmy sponsorem Wybrzeża Gdańsk. ...

Scania w zimowej aurze

Nasza Scania w zimowej aurze. Trudne warunki nam nie straszne ...

Stena Ebba naming ceremony

Uczestniczyliśmy w uroczystości nadania imienia nowego promu Stena Ebba. ...

Kościerska Halowa Liga Piłki Nożnej

Nasza drużyna zmaga się w Kościerskiej Halowej Lidze Piłko Nożnej ...

Zapraszamy do kontaktu

Zainteresowała Cię nasza oferta i chciałbyś nawiązać z nami współpracę? Skontaktuj się z nami!

83-320 Sulęczyno | tel.: +48 58 684 40 91 | email: sms@palety-sms.com.pl

SCANSPOL 1992-2023 | wykonanie: Kacper Kerszen | zdjęcia: Filip Bartkiewicz, Piotr Jasiński